ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99, fax 22 757 93 53

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

Na skróty
Strefa rodzica Strefa ucznia Programy i projekty Erasmus+ Konkursy Nasze osiągnięcia Pomoc Archiwum

Nasz autobus dowiezie twoje dziecko do szkoły, szybko i bezpiecznie.

Sprawdź rozkład jazdy

Zapraszamy codziennie na smaczne, zdrowe obiady.

Zobacz jadłospis

06.01.2020
I ZNOWU BYŁO WSPANIALE!

I ZNOWU BYŁO WSPANIALE!

12 grudnia w godzinach przedpołudniowych w naszej szkole miała miejsce wideokonferencja świąteczno-noworoczna, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich czterech szkół partnerskich „Cogito Ergo Sum”.

Było tu już trzecie z rzędu wydarzenie tego typu. Przypomnę, że począwszy od roku 2017 „spotykamy się” na wizji, aby pośpiewać i przeżyć kolejną erasmusową przygodę. Tym razem nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę po tytułem „Last Christmas I gave you my heart….”. Większość z nas z przyjemnością nuci ją w oczekiwaniu na Święta, ale mało kto zna  tekst całej piosenki na pamięć. Z dumą możemy powiedzieć, że lesznowolscy ósmoklasiści zaśpiewali „Last Christmas…” bez jakiejkolwiek ściągi!

Nad technicznym aspektem wideokonferencji czuwała Pani Justyna Kulpa, nauczyciel informatyki, za co jesteśmy Pani Justynie bardzo wdzięczni. Opanowała każdy trudny moment, który zagrażał naszym internetowym łączom.

Jaka atmosfera panowała w sali informatycznej tego dnia? Wspaniała! Dzieci przyzwyczaiły się do interakcji z rówieśnikami z innych krajów, do komunikacji w języku angielskim, polubiły się, nie krępują się spontaniczności i bycia sobą.

Natomiast nauczyciele prowadzący projekt w każdej ze szkół, po zakończeniu spotkania, nieco posmutnieli ...  ponieważ była to już nasza ostatnia świąteczna wideokonferencja. Emocje towarzyszące temu wydarzeniu pozostaną naszym wszystkim, uczniom i nauczycielom,  w pamięci na wiele wiele lat.

 

                                                                                                                      Izabela Kuryłek

                                                                                                                       koordynator projektu

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

ul. Szkolna 6,
05-506 Lesznowola
tel.: 22 757 93 99
fax: 22 757 93 53
sekretariat@zsplesznowola.pl