ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99, fax 22 757 93 53

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

Na skróty
Strefa rodzica Strefa ucznia Programy i projekty Erasmus+ Konkursy Nasze osiągnięcia Pomoc Archiwum

Nasz autobus dowiezie twoje dziecko do szkoły, szybko i bezpiecznie.

Sprawdź rozkład jazdy

Zapraszamy codziennie na smaczne, zdrowe obiady.

Zobacz jadłospis

13.11.2019
Miesiąc ekologiczny

Miesiąc ekologiczny

Na początku roku szkolnego klasa 6f razem ze swoją wychowawczynią Mileną Matuszewską-Birkowską oraz panią Sylwią Nowicką podzieliła rok szkolny na miesiące projektów. Październik był miesiącem EKOLOGICZNYM, w czasie którego uczniowie podjęli wiele ciekawych i inspirujących działań. Miesiąc rozpoczął się od prezentacji „Mother Earth is Dying” oraz rozmowy na temat Matki Ziemi – działań szkodliwych oraz mających na celu ratowanie naszej planety. Już od początku miesiąca ekologicznego uczniom przyświecała idea, że los naszej planety leży w rękach każdego z nas. 

Akcję ekologiczną rozpoczął słodki akcent, ciasteczka autorstwa pani Sylwii Nowickiej, w środku których znajdowały się… nie, nie wróżby, a ekopseudonimy, łączące uczniów w grupy. Następnie „Szóstofijołki” – czyli uczniowie 6f, dostali dzienniczki, w których przez cały miesiąc gromadzili pieczątki za bycie „eko” lub za wykonanie ekologicznego zadania – np. za przyjechanie do szkoły rowerem lub przyjście do niej pieszo. Każdego dnia uczniowie dostawali poradę, jak żyć ekologicznie.

Akcja została podzielona na pięć tygodni/kategorii: ekologia ogólna, zwierzęta, rośliny, woda i atmosfera. W pierwszym tygodniu uczniowie pisali listy „Dla klimatu” do rządu, w których prezentowali swoje pomysły na polepszenie sytuacji klimatycznej w Polsce. W tygodniu wody została zorganizowana gra terenowa. Uczniowie musieli odpowiadać na pytania dotyczące wody. Nagrodą były pojemniczki na roślinki, w których sadziliśmy rośliny w tygodniu roślin.  W tygodniu roślin przychodziliśmy ubrani na zielono.

W klasie zmieniane były tablice o tematyce ekologicznej.

1 października obchodziliśmy dzień wegetarianizmu.

4-11 października tydzień zwierząt, w czasie którego zbieraliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt., którą zawieźliśmy na Paluch.

4 tydzień – pokaz ody z surowców wtórnych „Moda recyklingowa”

 

 

Milena Matuszewska

Nauczyciel ZSP Lesznowola

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

ul. Szkolna 6,
05-506 Lesznowola
tel.: 22 757 93 99
fax: 22 757 93 53
sekretariat@zsplesznowola.pl