ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99, fax 22 757 93 53

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

Na skróty
Strefa rodzica Strefa ucznia Programy i projekty Erasmus+ Konkursy Nasze osiągnięcia Pomoc Archiwum

Nasz autobus dowiezie twoje dziecko do szkoły, szybko i bezpiecznie.

Sprawdź rozkład jazdy

Zapraszamy codziennie na smaczne, zdrowe obiady.

Zobacz jadłospis

26.06.2020
List od Dyrektora

List od Dyrektora

Szanowni Państwo,

Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice,

wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków.

26 czerwca 2020 roku zgodnie z kalendarzem dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Jest to to rok szczególny, który przejdzie do historii jako pierwszy, w którym uczniowie przez tak długi czas kontynuowali naukę  w sposób zdalny. Epidemia koronawirusa skutecznie zdezorganizowała całe życie szkolne. Z dnia na dzień uczniowie zostali zmuszeni do przestawienia się z tradycyjnego systemu nauczania na zdalne lekcje. Przesunięte zostały egzaminy ósmoklasisty. Mimo wielu przeciwności i trudności jakie spotkały uczniów, nauczycieli i rodziców rok szkolny kończy się szczęśliwie. Ósmoklasiści zdali swoje egzaminy i czekają na wyniki. A pozostali uczniowie spokojnie udają się na wakacje, by odpoczywać po tym niezwykle trudnym roku.

Drodzy Uczniowie,

u progu wakacji pragnę życzyć Wam odpoczynku i zdrowia, a także wiary w lepsze jutro i nadziei na normalność. Pragnę, aby wakacje przebiegały w sposób spokojny i bezpieczny. W każdej sytuacji zachowajcie rozsądek i dbajcie o swoje zdrowie i życie, tak abyście jesienią spotkali się ze swoimi kolegami i koleżankami wypoczęci i zadowoleni.

 Dziękuję Wam za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy podczas zdalnego nauczania. Ta sytuacja nie była komfortowa ani dla nas – pracowników oświaty, ani dla Was i Waszych rodziców. Trzeba było jednak stawić czoła trudnościom, żeby rok szkolny zakończyć. Zdaliście ten egzamin celująco.                                                                                                                       

Szczególnie ciepło chcę pożegnać ósmoklasistów. Dziękuję Wam za osiem lat wspólnych zmagań. Dziękuję za uśmiechy i dobrą energię, która napełnialiście szkołę. Życzę Wam udanego startu  w szkołach średnich i tego żebyście spełniali swoje marzenia.

 

Szanowni Rodzice,

dziękuję za okazaną pomoc, za bardzo dobrą współpracę z nauczycielami i wychowawcami – szczególnie podczas zdalnej edukacji.  W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Zdaję sobie sprawę, ile trudu i wysiłku włożyliście , aby cieszyć się dobrymi wynikami swoich pociech.

Serdecznie gratuluję bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów uczniów.  Wszystkim rodzicom na czele z Radą Rodziców, która zawsze wspomaga szkołę w ważnych i trudnych momentach, dba o interesy uczniów – ogromnie dziękuję.

Bardzo dziękuję za miłe słowa wsparcia, które kierowaliście Państwo pod adresem szkoły, związane z organizacją zdalnego nauczania.

Życzę zdrowia , miłego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września.

 

Szanowni Nauczyciele, pracownicy szkoły,

dzięki zaangażowaniu i determinacji Państwa nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim , którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna sytuacja w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas zdalnej nauki pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w murach szkoły.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech zbliżające się wakacje dadzą energię oraz inspirację w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

 

                                                                                                                 Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                                                                                           Bogumił Pałczak

                                                                                                                           Dyrektor szkoły

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

ul. Szkolna 6,
05-506 Lesznowola
tel.: 22 757 93 99
fax: 22 757 93 53
sekretariat@zsplesznowola.pl