ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99,

Graj w matematykę!

Graj w matematykę!

W klasie III a realizowana była innowacja pedagogiczna Graj w matematykę! Głównym celem innowacji było rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów poprzez korzystanie z gier planszowych oraz nowoczesnych technologii i programów komputerowych oraz  potrzeba pokazania, że nauka matematyki może być przyjemna i odbywać się poprzez zabawę.

Program przewidywał zajęcia matematyczne, na  których dzieci grają w  znane gry planszowe, przygotowują własne gry lub korzystają z propozycji nauczyciela. Zajęcia były realizowane podczas edukacji matematycznej lub informatycznej. We współpracy z panią Moniką Perutą-Kozak zrobiliśmy też grę planszową w języku angielskim. Dzieci mogły ćwiczyć  odczytywanie godzin na zegarze oraz słownictwo związane z czasem korzystając ze swoich gier. Stawiane przed uczniami zadania uczyły pracy w grupie, poszukiwania nietypowych rozwiązań, pobudzały kreatywność i twórcze myślenie.

Innowacja pokazała uczniom, że matematyka jest użyteczna, ciekawa, pomaga w codziennym życiu i może być świetną zabawą. Dzieci bardzo zaangażowały się zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyły.

Katarzyna Postek

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

 

do góry