ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99,

Zdobywamy nowe umiejętności

Zdobywamy nowe umiejętności

 

Realizacja projektu  unijnego  „Dobre zarządzanie projektami gwarancją sukcesu”  autorstwa  p. Katarzyny Iskry – Gąsiewskiej, realizowany w ramach „Międzynarodowej Mobilności Kadry Edukacji Szkolnej” a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zbliża się ku końcowi.

W myśl powiedzenia „By w projekcie udział brać, język obcy trzeba znać”, w ramach tego przedsięwzięcia, troje nauczycieli z naszej szkoły brało w ubiegłym roku udział w kursie językowym  na Malcie. Jeden korzystał z tej formy podnoszenia kompetencji stacjonarnie, w kraju.

W  połowie maja wzięliśmy udział w drugiej  jego części - szkoleniach w zakresie zarządzania projektami dla podwyższenia jakości nauczania z wykorzystaniem projektów.  Wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie inicjowania,  przygotowania, realizacji oraz ewaluacji projektów międzynarodowych zdobywaliśmy  w Europass Teacher Academy – Europass Academy of Creativity w Barcelonie.   Mieliśmy okazję współpracować z  nauczycielami z Finlandii, Portugalii, Niemiec, Rumunii, Chorwacji,  Łotwy, Słowacji i Włoch. Nawiązane kontakty i wymiana doświadczeń otworzyła przed naszą szkołą nowe możliwości. Zdobytą wiedzę zamierzamy wykorzystać praktycznie w najbliższych latach. Pierwsze pomysły już są.

Obecnie czeka nas żmudna praca nad podsumowaniem projektu, sporządzeniem sprawozdania i oczekiwanie na jego ocenę.

                                                                                                                                  Katarzyna Rowińska

do góry