ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99, fax 22 757 93 53

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

Na skróty
Strefa rodzica Strefa ucznia Programy i projekty Erasmus+ Konkursy Nasze osiągnięcia Pomoc Archiwum

Nasz autobus dowiezie twoje dziecko do szkoły, szybko i bezpiecznie.

Sprawdź rozkład jazdy

Zapraszamy codziennie na smaczne, zdrowe obiady.

Zobacz jadłospis

01.04.2019
Koło turystyczne na pikniku ekologicznym

Koło turystyczne na pikniku ekologicznym

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji organizuje w Warszawie pikniki, których celem jest podkreślenie znaczenia wody w życiu. W tym roku impreza odbyła się w sobotę, 23 marca w Multimedialnym Parku Fontann.

Na piknik wybrała się kilkunastoosobowa grupa młodych turystów pod opieką pań: Małgorzaty Grudzińskiej, Jadwigi Majewskiej i Moniki Zaleśnej. Pierwszą część wycieczki stanowił ponad dwukilometrowy spacer pięknymi Bulwarami Nadwiślańskimi. Podziwiano pomnik Syreny, most Świętokrzyski i wspaniałe widoki.

Już na miejscu, w dużym namiocie czekały na uczestników różne atrakcje. Każdy otrzymał kartę, na której należało zebrać potwierdzenia zaliczenia sześciu spośród wielu zadań zaplanowanych przez organizatorów. Wśród nich były łatwe, takie jak obserwacja kropli wody pod mikroskopem, ale i trudniejsze, np. budowa mostu Leonarda da Vinci z przygotowanych patyczków. Ponadto można było na przykładzie ogrodów w słoiku dowiedzieć się, na czym polega zjawisko retencji, ułożyć puzzle, zbudować instalację wodociągową lub zrobić … kapelusz z papieru. By zagrać w jedną z gier zręcznościowych lub wybić pamiątkowy znaczek, trzeba było czekać w sporej kolejce. Po wykonaniu zadań – w zamian za wypełnioną kartę – otrzymywało się nagrody.

Po opuszczeniu namiotu obdarowani puzzlami, słoikami z roślinnością, książeczkami i różnymi gadżetami młodzi turyści odpoczywali wygrzewając się w wiosennym słońcu. Głodni i spragnieni mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

Kolejnym etapem wycieczki było przejście do ulicy gen. Andersa. Jak na krajoznawców przystało po drodze zatrzymywano się przy ciekawych obiektach, takich jak pomnik Marii Skłodowskiej-Curie, zabytkowa studnia na Rynku Nowego Miasta czy kamienica, w której urodziła się przyszła polska noblistka.

To była udana wyprawa, wszyscy wrócili do Lesznowoli w dobrych humorach.   

 

Małgorzata Grudzińska

Fot. M. Grudzińska, J. Majewska

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

ul. Szkolna 6,
05-506 Lesznowola
tel.: 22 757 93 99
fax: 22 757 93 53
sekretariat@zsplesznowola.pl